Посолство На Република Турция В София

История на Посолството и предишни посланици

 
Ali Fethi Bey
-
Ali Nejad Kavur
-
Fehmi Nuza
-
Nejat Ertüzün
-
Talat Miras
-
Mustafa Asım Bey
01.01.1909-01.01.1911
Nabi Bey
01.01.1911-01.01.1912
Ali Fethi Bey
01.01.1913-01.01.1917
Safa Bey
01.01.1918-01.01.1920
Cevat Abbas Bey
01.01.1921-
Enver Bey
01.01.1923-01.01.1924
Server Cemal Bey
01.01.1924-01.01.1925
Aali Türkgeldi
01.01.1926-
Hüsrev Gerede
01.01.1926-01.01.1930
Tevfik Kamil Koperler
01.01.1931-01.01.1934
Ali Şevki Berker
01.01.1934-01.01.1942
Hasan Vasfi Menteş
01.01.1942-01.01.1945
Faik Zihni Akdur
01.01.1945-01.01.1946
Şefkati Nuri İstinyeli
01.01.1947-01.01.1949
Basri Rızan
01.01.1949-01.01.1951
Tevfik Kazım Kemahlı
01.01.1956-01.01.1957
Necmeddin Tuncel
01.01.1960-01.01.1966
Nihat Dinç
01.01.1971-01.01.1976
Ecmel Barutçu
01.01.1976-01.01.1979
Yıldırım Keskin
01.01.1979-01.01.1983
Ömer Engin Lütem
01.01.1983-01.01.1989
Yalçın Oral
01.01.1989-01.01.1995
Mehmet Ali İrtemçelik
31.07.1995-30.10.1997
Tahsin Burcuoğlu
01.11.1997-02.11.2001
Haydar Berk
14.11.2001-17.12.2005
Mehmet Tuğrul Gücük
30.12.2005-17.11.2010
İsmail Aramaz
26.11.2010-01.12.2013
Süleyman Gökçe
01.12.2013-